Magyar lányok a rali-Eb-n

Ha valamit eldönt, azt általában meg is csinálja. Vezetett már versenykamiont, téli
bobot, brutál erős sportautót is, a jelek szerint azonban a raliban találta meg igazán
önmagát. Vogel Adrienn két éve kategóriagyőztes lett az országos bajnokságban az
amatőrök között, idén pedig a rali-Eb négy futamán áll rajthoz. Ráadásul női
navigátorral.

Adri nem olyan régen, 2012-ben kezdte versenyzői karrierjét, a Lotus Ladies Cup nevű
márkakupában, amit kifejezetten nők számára indítottak. Hamar kiderült, hogy van érzéke a
versenyzéshez, két évvel később már több futamot is megnyert, legtöbbször ő indulhatott az
első helyről. A különböző márkakupák után 2017-ben jött a nagy áttörés, amikor is a
lengyel Kia Lotos Race mezőnyének tagja lett. A lengyel Platinum Expert felfigyelt Adri
tehetségére és barátságos személyiségére, és 2018-ban már az olajcég hivatalos
támogatottjaként versenyzett. Élete legjobb versenyét az időközben Kia Platinum Cupra
keresztelt bajnokságban futotta: 2019-ben, az évadzáró monzai hétvégén utolsó helyről
rajtolva másodikként ért célba, összetettben pedig az ötödik helyen zárt. Adrienn fájó
szívvel köszönt el a sorozattól, melyet 14 év után idén már nem indítanak el.

- Rengeteg tapasztalatot szereztem a Kia Platinum Cupban töltött éveim alatt, sokat
tanultam a versenyzésről és önmagamról is. Nagyon jó kis bajnokság volt ez, remélem,
hogy nem végleges befejezésről van most szó, hanem csak egy kis szünetről - mondta a
versenyző.

Hosszas búslakodásra azonban nem lesz ideje a TV2 Supercar című műsorából is ismert
pilótának, mivel idén élete talán legnagyobb kihívása vár rá: a rali-Eb (FIA ERC) négy
futamán indul. A pályaversenyzés mellett 2018-ban kipróbálta a ralit is, ahol az 1.4 alatti,
kétkerékmeghajtású kategóriában rögtön bajnok is lett. Tavaly a Kia Platinum Rally Cup
futamain is elindult, valamint lengyelországi és osztrák nemzetközi versenyeken gyűjtötte a
versenykilométereket. Ezek után jöhet a nagy falat: az Eb! Az R2-es Ford Fiestával,
Notheisz Ivett navigátorral négy versenyen állnak rajthoz.

- A Lengyel, a Róma, a Barum Rally és a Rally Hungary van betervezve. A főszponzorunk
igénye, hogy ezekben az országokban megjelenjünk, így esett a választás az Eb-re, de itthon
is szeretnénk minél többet menni. Az Eb egy igazán színvonalas, jól szervezett sorozat, a mi
első évünk pedig a tanulásról szól majd, hiszen egyikünk se versenyzett még ezeken a
pályákon, rengeteg tanulnivalónk lesz - árulta el terveit a sportoló.