Tedd ki a polcra életed koncertjét, és támogasd a daganatos gyermekeket!

Tedd ki a polcra életed koncertjét, és támogasd a daganatos gyermekeket!

Négy év után újraindul a Bin There és a Budapest Park közös projektje. Ennek lényege, hogy olyan zenekari “szemetet” zárnak palackba, ami a rajongók számára igazi kincs. Kopott pengetők, szakadt gitárhúrok, széttört dobverők, lezúzott mikrofonok, berepedt cintányérok, rongyos setlistek, vagy énekesek által, kézzel írt dalszövegek őrzik meg örökre a Parkos bulik rezgéseit. Ezeket az egyedi, exkluzív ereklyéket most jótékonysági árverésre bocsátják a Vatera oldalán, és a teljes bevételt a Zenével A Rákos Gyermekekért Alapítványnak ajánlják fel.
 
A Bin There projekt a rock n’ roll hulladékgyűjtésre épül: ezek olyan zenekari “szemetek”, amik a rajongók számára értékkel bírnak, és amelyekből kirajzolódik az adott koncert egyedisége. Ezeken keresztül őrzi meg a korszellemet, és palackba zárja a megismételhetetlen koncertpillanatokat. Olyan ereklyéket gyűjtöttek össze ugyanis estéről estére a színpadról vagy a backstage-ben, mint a setlist, a törésig püfölt dobverő vagy a szakadásig nyűtt gitárhúr. Ezeket a személyes, egyedi tárgyakat egy plexicsőbe zárták, amit az előadó az aláírásával hitelesített, majd lezárásra került egy kis duct tape-pel, hiszen a produkciót is az tartja össze a színpadon.
 
A Fenntarthatósági Napon közönségdíjat nyert Bin There projektben tehát rengeteg Parkos előadó részt vett az elmúlt években, és november 26-ig összesen 51 db egyedi “tárgyra” licitálhatunk a Vatera oldalán. Több nemzetközi sztár (LP, Deftones, Billy Talent) kapszuláját is megszerezhetjük, de a hazai zenei paletta színe-java is hagyott hátra nekünk ínyencségeket a Parkos koncertje után. Így például megkaparinthatjuk a Carson Coma dedikált, szakad dobbőrjét, Azahriah aláírt setlistjét, Krúbi kézzel írt dalszöveg részletét vagy éppen a Halott Pénz konfettis kapszuláját.
 
 
A közönség szeptemberben a Telepen megrendezett kiállításon már kaphatott egy kis ízelítőt ezekből a különleges relikviákból, most azonban bárkinek lehetősége lesz megvásárolni és a polcra tenni őket. A Vaterán ugyanis árverezésre kerülnek, a bevétel 100%-át pedig jótékonysági célra ajánlják fel. A befolyt összeget a Zenével a Rákos Gyermekekért Alapítvány kapja, amelynek alapítója és önkéntesei heti rendszerességgel tanítják gitározni a rákos beteg gyermekeket a Semmelweis Egyetem II-es számú Gyermekklinikáján és a Heim Pál Gyermekklinikán. Ez a 11 évre visszanyúló tevékenység az alapító, Seres Antal által 20 éves oktatói tapasztalatból kidolgozott oktatási módszertanát követve egyedülálló nemcsak az országban, hanem Európában is. Tevékenységüket tiszta, segítő motivációval és szeretetből végezik. Hétről-hétre újra találkoznak a kis betegekkel, ezzel egy szeretetteli, tartós kapcsolatot szolgáltatva számukra, mely kibillenti őket a kórházi mindennapokból és kínokból. Ezenkívül perspektívát, jövőképet is nyújt a foglalkozás a gyerekeknek, ami rendkívül fontos egy betegségre beszűkült állapotban. A zenélés és éneklés hosszútávú, gyógyulás utáni lehetőséget is nyújt, a közösséghez való tartozás megtartó élménye tartós biztonságot ad a gyermekeknek. Az újonnan csatlakozó gyermekek száma hétről-hétre átlagosan 3-5-tel növekszik, ezért a befolyt összegből a hangszerállományt, az oktató anyagok gyártását fedezik, illetve nyári tábort is szerveznek majd, hogy minél több rákos beteg gyermek számára tudják  biztosítani a zenei oktatást.